אדריכלות מודרנית

אדריכלות מודרנית

מה זה אדריכלות מודרנית? במה זה שונה מאדריכלות מסורתית? ואיך מוצאים אדריכל שמעצב בניינים בסגנון הזה? קרא על מנת ללמוד יותר! אחרי הכול, האדריכלות המודרנית מעשית מתמיד! אז איך אתה יכול לשכור אדריכל עם סגנון מודרני? הנה כמה טיפים. אתה תהיה מופתע מתוצאות עבודתם. במאמר זה תגלה מדוע האדריכלות המודרנית כה פופולרית כיום. ‏

מהי אדריכלות מודרנית? ‏

האדריכלות המודרנית נולדה לאחר היריד העולמי של 1939, אשר עורר את התנועה המודרנית. בווינה, הסגנון היה חלוצי על ידי אוטו וגנר. אדריכלות מודרנית (באנגלית: Moderne Architectur) הוא סגנון אדריכלוני רציונלי המבוסס על חיים מודרניים. הוא מכיל בטון, זכוכית ופלדה ויש לו מעט קישוטים. המאפיין העיקרי של סגנון זה הוא מרחב פתוח גדול, עם עיטורים קטנים. מטרתה העיקרית היא להגיע לתפקוד מקסימלי ללא שימוש בקישוטים.

ישנם מספר סוגים של אדריכלות מודרנית. המאפיינים הברורים ביותר כוללים שימוש בצורות גאומטריות, קצוות חדים וקישוטים מינימליים. בניגוד לסגנונות המקושטים של המאות האחרונות, האדריכלות המודרנית שמה דגש על תפקוד על קישוטים. סגנון זה נוטה להיות נוקשה ומינימלי, תוך הפחתת קישוט מיותר והדגשת התפקוד על פני הצורה. האפליקציה האסתטית של האדריכלות המודרנית קשורה בדרך כלל לעיצוב המינימליסטי שלה ולדגש על אור ואוויר. האדריכלות המודרנית מוגדרת גם על ידי השימוש בחומרים טבעיים, המשתקפים בשימוש בזכוכית.

האדריכלות המודרנית משקפת את ההתקדמות הטכנולוגית האחרונה בבנייה. הנושא הבסיסי שלו הוא ניסויים ודחייה של ”כללים” שנקבעו מראש. לידתה בתחילת המאה ה-20 החלה עם התנועה המודרנית. היא גדלה בפופולריות לאחר מלחמת העולם הראשונה, ומשלבת שיטות בנייה חדשות עם שוויון חברתי והתקדמות תעשייתית. המבנה הפך לסגנון דומיננטי של אדריכלות מודרנית, במיוחד עבור בניינים מסחריים ומוסדיים. השימוש בבטון, פלדה וזכוכית בולט במיוחד.

מדוע האדריכלות המודרנית חשובה? ‏

בעוד שישנם מאפיינים רבים המגדירים אדריכלות מודרנית, ישנם מספר מאפיינים משותפים המאחדים את הסגנון. מאפיינים אלה כוללים קווים נקיים ועיטורים מינימליים, כמו גם היעדר קישוטים ואלמנטים קישוטיים. האדריכלות המודרנית משתמשת לעתים קרובות בחומרים עכשוויים, כגון פלדה, בטון וזכוכית, ושואפת למזער את השפעתה הסביבתית. סגנון זה הפך שם נרדף לרציונליזם, כמו גם גגות שטוחים וזגוגיות גדולות.

האדריכלות קשורה לעתים קרובות לפילוסופיה, כיוון שיש לה שורשים בחקר טבע האדם והתפתחות האדם. זה גם נחשב לאם האומנות, כי זה מאפשר לבן אדם לבטא את המחשבות, הרגשות והעצמי שלהם דרך המדיום של יצירות אומנותיות שונות. מטרת האדריכלות היא לשפר את חיי האדם וליצור מרחבים יפים המקדמים את רווחתם של האנשים החיים בהם. אדריכלות מודרנית גם מאפשרת לטבע לייצר מוצר יפהפה ופונקציונלי.

השפעה משמעותית על האדריכלות המודרנית היא השפעת הנאורות, שהובילה למהפכה התעשייתית. המודרניזם התבסס על עקרונות הרציונליזם, המתוארכים לעבודתו של רנה דקארט. האדריכלות המודרנית החלה להיות פונקציונלית יותר, והמוקד של חידושים אלה היה על שירות. פילוסופיה זו אפשרה לאדריכלים להתמקד בתכנון הבניין ולמזער את השפעתו החזותית.

איך אתה מוצא אדריכל בסגנון מודרני?

ישנם מספר סגנונות בסגנון האדריכלי המודרני בארצות הברית, אך כולם מודרניים בדרכם שלהם. סגנון זה היה פופולרי בשנות ה-30 וה-70 של המאה ה-20 וכולל גם תת-סגנונות שונים. זה יכול להיות קשה לקבוע איפה להתחיל, כי לאדריכלות המודרנית יש היסטוריה שכוללת כמה סגנונות אחרים, כולל אדריכלורת מעבר ותנועת Arts and Crafts. עם זאת, חשוב להבין את המאפיינים העיקריים של אדריכלות מודרנית כך שתוכל לבחור אדריכל מתאים לפרויקט הבא שלך.

דוגמה אחת לאדריכל בסגנון מודרני היא Ieoh Ming Pei, אדריכל סיני שהיגר לארצות הברית בשנות השלושים. לאחר מכן המשיך ללמוד אדריכלות בהרווארד ועיצב את פירמידת הזכוכית האייקונית בלובר. אדריכלית מודרנית נוספת היא זאהה חדיד (Zaha Hadid), אשת כוח שלמדה מתמטיקה באוניברסיטה האמריקנית בביירות ובבית הספר לאדריכלות של לונדון.

Comments are closed.